Vážení rodiče,

v naší škole testujeme antigenními testy, které nám dodalo ministerstvo školství. Jedná se o testy pro výtěry z přední části nosní dutiny. Tyto testy jsou zcela bezpečné, dostatečně spolehlivé.

Pokud však máte zájem, aby byly Vaše děti otestovány ze slin, domluvili jsme pro Vás alternativní možnost.

Blízké zdravotnické zařízení FYZIOklinika (Machkova 1642/2) nám nabídlo pro Vás prodlužení otevírací doby jejich testovacího místa: v neděli mají otevřeno od 9:00 do 20:15, v pondělí a ve čtvrtek bude otevřeno již od 7:15. Ve středu bude prodloužena pracovní doba do 19:00 hodin.

Testování zde probíhá bez předchozí registrace, pouze musíte předložit rodné číslo dítěte, jeho trvalé bydliště a kartičku pojištěnce. Testy jsou zdarma.

Byli jsme upozorněni, že testy ze slin ovšem vyžadují, aby testovaný minimálně 30 minut před testem nejedl, pít může pouze čistou vodu, nežvýkal, nečistil si zuby apod.

Pokud se necháte otestovat před nástupem do školy na testovacím místě antigenního testování, pouze ráno předložíte doklad o provedeném testu. Dítě bude moci jít rovnou do třídy a nebude testováno námi.

Děkuji za spolupráci a věřím, že vše zvládneme bez větších potíží.

Mgr. Renáta Klíčová, ředitelka školy