Zajímavosti

Boj o husovy boudy

Sobota 2. 6. 2012

Ve 12,45 hodin hlásí naši výletníci, že dorazili na místo. Cesta proběhla dobře, všichni jsou v pořádku.
Večerní zpráva – mají se krásně, svítilo jim tam sluníčko a truchu foukalo. K obědu byly špagety. Ubytování mají pěkné. Odpoledne šli na první vycházku, pozorovali pulce, ovečky a kozy. K večeři měli výbornou koprovou omáčku. Večer malovali rytířské erby a pak už hurá do postýlek. Dobrou noc.

Neděle 3. 6. 2012

Všichni posílají další pozdrav z hor. Ráno si dali rozcvičku za sluníčka. Pak šli na vycházku do lesa a hledali rytířskou výzbroj. Nacvičovali společnou píseň. K obědu byla rajská omáčka s těstovinami. Odpoledne jim Krakonoš poslal trochu vic vody v podobě deště. Oni se však pochopitelně nezalekli a vydali se vyrábět pořádný meč. K večeři byla kaše a řízek. Po večeři kreslili hrad a pevnost. Potom si poslechli pohádku a hurá do postýlek. Všem posílají krkonošskou pusu.

Pondělí 4. 6. 2012

Dnes dopoledne překonávali vodní příkop, jelení příkop a obsazovali tetřeví boudy. K obědu knedlo vepřo zelo. Odpoledne tažení na Pec pod Sněžkou – úspěšné. Zpátky je vezl povoz se stovkou koní pod kapotou. Večer tiskali trička. Pak už jen sprchování, pohádka na dobrou noc a hajání.

Úterý 5. 6. 2012

Tentokrát posíláme trochu studený pozdrav z hor. Během dne byly jen 3°C, ale rodiče, nebojte se, teple jsme se oblékli a vydali se do lesa soutěžit v jízdě na dřevěném oři. Potom jsme navštívili ekofarmu, kde měli kozy a ovce. Večer proběhl vědomostní kvíz. Jídlo je výtečné, v poledne buchtičky se šodó a večer hranolky a kuřecí maso. Všichni vás zdravíme.

Středa 6. 6. 2012

Ahoj všem čtenářům a děkujeme za komentáře. Dnes byl krásný sluníčkový den. Čekal je celodenní výlet – výstup na Černou horu, dále prohlídka černohorského rašeliniště a hurá zpět na večeři – svíčková. Celkem mají v nožičkách cca14 km. Tak dobrou noc.

Čtvrtek 7. 6. 2012

Dnes měli opět krásně sluníčkový den s nádherným výhledem na Sněžku. Dopoledne lovili zvěř v místních lesích. K obědu měli vdolky. Odpoledne se odehrál boj o Husovu tvrz. Večer proběhlo pasování na rytíře a princezny. Rozdávaly se odměny a na závěr večera byla sladká tečka. Zítra dopoledne si zabalí, nakreslí knihu a vydají se na cestu domů. Už se na vás všichni těší.

Pátek 8. 6. 2012

Poslední zpráva z hor – děti jsou po obědě, mají zabaleno a chystají se na cestu. Odjíždět budou v 15,00 z Pece pod Sněžkou. Po 17,00 hodině si můžete zavolat, kde přibližně jsou. Plánovaný příjezd je na 18,00 hodin. Přejeme šťastný návrat.

Dagmar Šimáčková - 02.06.2012

Zpět