Eskymácká výprava

Sobota - 9. 3. 2013

Naši výletníci dorazili v pořádku na chatu. Sníh tam mají. Už se ubytovali a zabydleli. K večeři mají dnes segedínský guláš s knedlíkem. Nyní se chystají na eskymáckou výpravu. Děti se rozdělí do družstev. Každé družstvo si vybere název a společně si vytvoří vlajku. Všichni vás moc pozdravují.

Neděle - 10. 3. 2013

Všichni vás zdraví z hor. Lyžování bylo pěkné, sníh je trochu měkčí, ale zatím je ho dost. Dokonce jim svítilo i sluníčko. Jídlo dobré. Dnes si ulovili velryby. Děkujeme za komentáře, potěšily!

Pondělí - 11. 3. 2013

Do rána jim tam připadlo trochu sněhu. Pěkně si zalyžovali, i když byl trochu mrazík. Užili si hry na sněhu – běh na sněžnicích (improvizované sněžnice z pálek na líný tenis), hra „Na ztracené eskymáky“. Večer hráli „Na sněžnou slepotu“ – hledali poslepu se zavázanýma očima různé předměty. Také psali „Eskymáckou poštu“ – kreslili pohledy. K obědu byla bramborová kaše s uzeným masem a k večeři kuřecí plátek s rýží. Večer už jenom koupání a pohádka. Dobrou noc. Komentáře jsou super!

Úterý - 12. 3. 2013

Dnes dopoledne děti lyžovaly, trochu tam nasněžilo a byla větší zima. Ale to jim vůbec nevadilo. Odpoledne šli všichni na výlet do Jánských Lázní a pochutnali si na lázeňské oplatce. Po návratu ještě hry na sněhu – hledání cesty v mlze (chůze poslepu na společném laně, a to na čas). K večeři byly těstoviny a omáčka (neprozradili jaká laugh). Po večeři ještě trénovali chůzi po ledových krách a oblékli si svého eskymáka. Potom už byla jenom pohádka a šup do postýlky. Posílají pozdravy do Prahy a děkují za veselé a vtipné komentáře.

Středa - 13. 3. 2013

Ahoj do Prahy. Mají se stále fajn, napadl nový sníh a krásně se lyžuje. Dnes již úplně všichni sjeli sjezdovku a vyjeli na vleku! Zkušení dokonce vyjeli na červenou sjezdovku. Zdravíme všechny maminky, tatínky, babičky, dědu, strejdu, tetu, bráchu, ségru, a všechny co nás mají rádi. Po lyžování lovili uzené ryby a jeli psím spřežením. Po večeři ještě hurá na maxilyži a na papírovou koulovačku. A pak už jen na kutě. Dobrou noc.

Čtvrtek - 14. 3. 2013

Ahoj z hor. Dnes bylo nádherné sluníčko. Dopoledne proběhlo v závodnickém duchu, možná jste již výsledky stihli ve sportovních zprávách na ČT1. Odpoledne byl plný svah pirátů, eskymáků, zvířátek, víl atd.. Po večeři vyhodnocení závodu z eskymácké hry. Mytí a balení. Už se na vás do Prahy moc a moc těšíme. Odjezd v 15,00 hodin. Plánovaný příjezd kolem 18. hodiny. Po 17. hodině si můžete zavolat o upřesnění příjezdu.

Všem rodičům děkujeme za milé a vtipné komentáře.

Dagmar Šimáčková - 8. 3. 2013