Trpasličí stezkou aneb cesta za pokladem k Černé hoře

Neděle - 1. května 2011

Všichni malí trpaslíci dorazili do chaty Duncan kolem 17. hodiny v pořádku. Ubytovávají se a vybalují. Je tam příjemné počasí. Přivítalo je sluníčko, pěkný domeček a taky dobrá večeře. Po večeři se seznámili s hrou, která se jmenuje Trpasličí stezkou na Černou horu. Pak proběhlo rozdělení do družstev: červené, zelené, modré, žluté a oranžové. Trpaslík Dlouhán jim dal již první úkol. Stezku pro dlouhé nohy. Splněno! Pak už jen hygiena, pohádka a hurá do postýlek. Dobrou noc. Ahoj všem – děti a paní učitelky.

Pondělí - 2. května 2011

Dnes děti navštívil skřítek Ušoun a procvičovali si společně ouška. Hráli hru Trpaslík v mlze. Dopoledne svítilo sluníčko. Po odědě psali pohledy a poznávali různé hudební nástroje. Rozvíjeli sluchové vnímání a paměť slovní hrou. K večeři bylo rizoto. Potom muzicírovali na hudební nástroje vlastní výroby a zpívali si trpasličí hymnu. Večer proběhlo koupání. Posílají pusu pro všechny maminky a tatínky a ostatní přátele naší školky.

Úterý - 3. května 2011

Dnes opravdu mimořádné zprávy. Každá expedice z Nepálu by nám mohla závidět. Ráno přišel trpaslík Nosál a s ním i chumelenice. Další úkol se týkal čichu. Proběhla výroba triček a poznávací hra Hledáme zvířátka.To vše uvnitř chaty. Po dobrém obědě (buchtičky se šodó) a odpočinku přišel čas na malou výpravu. Sníh v květnu, to je pořádné dobrodružství. Maminky a spol. Kdy se vám podařilo stavět v květnu sněhuláka? Jupí, nám právě dnes! V cukrárně nás čekala dobrá sušenka. V navrstveném oblečení jsme byli všichni jak váleček. Cesta v závějích zpět netrvala moc dlouho. A tak nám večeře nestihla ani vystydnout. Večer ještě veselé hry s nosem a pak hurá do postýlek. Zdravíme všechny rodiče a přátele. Vaše děti a paní učitelky.

Středa - 4. května 2011

Dnes nás probudilo sluníčko a přivítal nás trpaslík Kutil. Po snídani jsme si zabalili batohy a vydali se na výlet na Černou horu. Výlet lanovkou byl úžasný. Nahoře nás čekalo mnoho sněhu, ale také teplý čaj! Cesta dolů byla velmi dobrodružná, podrobnosti však necháme na dětech. V nohách máme osm kilometrů a v hlavě nekonečné množství zážitků. Na večeři nás čekalo kuře na paprice – mňam! Po večeři další úkol od Kutila – hledáme a skládáme obrázky z hor. Velké koupání, pohádka a hajání. Musíme řádně odpočívat všichni. Dobrou noc.

Čtvrtek - 5. května 2011

Další pozdrav z hor, dnes společně s trpaslíkem Abraxasem. Naším úkolem bylo poznávat rostliny a stromy. Zahráli jsme si hru Brouk Kousák. K obědu byla bramborová kaše a holandský řízek. Odpoledne procházka do lesa a hra Co do lesa nepatří. Děti byly moc šikovné a vyčistily les. Večer hurá – máme táborák a opékáme vuřty. Půl devátá – hop do postýlek. Ahoj všem rodičům.

Pátek - 6. května 2011

Poslední pozdrav ze sluníčkových hor. Počasí překrásné, to nám přinesl trpaslík Nebojsa. S ním přišel velký úkol – zvládnout lanové centrum. To byla ovšem paráda! Rodiče, těšte se na fotky. Sladké knedlíky k večeři, vyhodnocení hry a balení, koupání, hajání. Předpoládaný návrat ve 12,30 hodin. Můžete si před polednem zavolat. Posíláme pusu a zítra ahoj v Praze.

Dagmar Šimáčková - 30. 4. 2011