Expedice černá hora aneb zprávičky od lyžařů

Sobota - 29. 1. 2011

Celá výprava dorazila v pořádku v 16,15 hodin do základního tábora chata Duncan. Statní šerpové právě vynášejí veškerá zavazadla. Přivítalo je krásné počasí a úžasně připravená chata. Bylo přislíbeno zaslání dalších aktuálních zpráv hned poté, co se vedoucím výpravy podaří uložit všechny účastníky do postelí.
Večerní zpráva: Naše expedice s názvem „Černá Hora“ splnila svůj první úkol. Nejprve se rozdělila do družstev, dále nakreslila svoji vlajku a naučila se veselou píseň. Po pohádce hurá do postýlek a hezké sny.

Neděle - 30. 1. 2011

Naši lyžaři se mají dobře. Celý den jim svítilo sluníčko. Celý den lyžovali, jsou velmi šikovní, většina jich už jezdí na vleku. Ostatní pilují styl. Vaří jim dobře, v poledne měli zapečené těstoviny, k snačině perník a ovoce a k večeři vepřové maso v mrkvi s bramborem. Odpoledne pobyt venku a hry na sněhu. Večer bylo koupání a mytí. Jako večerní program balila expedice svůj batoh na cesty. Všichni pozdravují. Přejeme jim krásné počasí a krásné zážitky.

Pondělí - 31. 1. 2011

Mají stále modrou oblohu a parádní sníh. Dobré jídlo – dnes k obědu špagety a k večeři kaše a ryba. Také dnes brázdili svahy při lyžařském výcviku. Hráli veselé hry na sněhu (např. lovili šakala). Psali také dopis domů. Navštívili je také členové horské služby, kteří jim vyprávěli a předvedli jim také ukázky své práce.
Zdravíme všechny rodiče! Děti a spol.

Úterý - 1. 2. 2011

Dnes měly děti trochu odpočinkový den. Dopoledne lyžování a před obědem záchrana dětí z laviny. K obědu kuře s rýží a po obědě klid na lůžku. Odpoledne si všichni vyšli do lázeňského městečka a dali si lázeňskou oplatku. Před večeří jízda na jedné lyži. K večeři vepřové na žampiónech s bramborem. Večerní lampičková expedice na Černou Horu. A pak už jen koupání a pohádka na dobrou noc.
Děkujeme za všechny pozdravy a komentáře.

Středa 2. 2. 2011

Dnes bylo polojasno, sníh byl upraven a klouzal. Po snídani všichni hurá na svah na dopolední výcvik. Trénoval se slalom. K obědu byla výborná rajská omáčka s knedlíkem. Při poledním klidu přiletěl poštovní holub. Odpoledne hurá na kopec. Všichni už jezdí celou sjezdovku i na vleku. K večeři si dali s chutí řízek s kaší. Pak ještě večerní hra – stavění puzzle, výroba malého horolezce. A pak už jen pohádka a postýlka. Sladké sny.

Čtvrtek - 3. 2. 2011

Naše expedice dosahuje cíle. Dnešní počasí – zataženo a chvílemi velká chumelenice. Ale sníh ideální. Po dopoledním tréninku a dobrém obědě (kuře na paprice s těstovinami) následoval odpoledne velký závod ve slalomu. VELMI STRHUJÍCÍ OKAMŽIKY. Po relaxaci a hrách ve sněhu následovala večeře – ryba s bramborem a okurkový salát. A to nejlepší nakonec. Vyhodnocení výsledků závodů, medaile a diplomy. A také zhodnocení celé expedice. Zítra dopoledne ještě hurá do lyží a pak hurá domů. Už se všichni těšíme.
Teď ještě informace o návratu: zítra vyjíždějí v 16,00 hodin. Okolo 17,30 si můžete zavolat o přesnější informaci o dojezdu.

Tak snad zase za rok......

Dagmar Šimáčková - 27. 1. 2011