Školní olympiáda

V týdnu od 7. do 11. 6. 2010 probíhala v mateřské škole letní sportovní olympiáda. V pondělí jsme s dětmi hovořili o principech olympijských her a vyprávěli jsme si, co nás celý týden čeká.

V úterý proběhlo na zahradě mateřské školy slavnostní zahájení s nástupem všech sportovců, s olympijskými vlajkami a slavnostním olympijským slibem při zapálení olympijského ohně.
Ve středu a ve čtvrtek se sportovci přemístili na fotbalové hřiště, které nám laskavě propůjčilo FC Háje a také s námi spolupracovalo při organizaci průběhu jednotlivých disciplín.
Soutěžilo se v těchto základních disciplínách:

•     Skok do dálky z místa
  •     Trojskok
  •     Hod oštěpem
  •     Sprint na 50 metrů
  •     Běh na dlouhou trať
  •     Hod do dálky

Kromě těchto disciplín si děti mohly zaskákat v pytlích, házet na terč, běhat slalom s míčem mezi kuželkami, zahrát si koníkovou, chodit na dětských chůdách nebo si zahrát turnaj ve fotbálku.
V pátek pak proběhlo slavnostní zakončení na zahradě mateřské školy a vyhlašováním výsledků, se stupni vítězů, s medailemi a diplomy a spostou odměn, včetně dobré zmrzliny. Celým průběhem olympiády nás provázel náš maskot Klaun.
Fotografie si můžete prohlédnout ve fotogalerii a na příslušném uveřejněném odkazu. Kromě toho bude připravena výstava fotek ve vstupu mateřské školy.

Dagmar Šimáčková - 17. 6. 2010