Informace ze školy v přírodě

Pondělí - 3. 5. 2010

Cesta proběhla pohodově, na místo dorazili ve 12,15 hodin. Vyložili zavazadla a chystali se na oběd. K obědu bylo kuře na paprice s knedlíkem. Po obědě se ubytovali, rozdělili se do družstev a šli na první vycházku na vyhlídku Mochomůrka. K večeři byly zapečené těstoviny. Po večeři je navštívil první skřítek Dlouhán.Vznikla také skřítčí hymna, děti ještě plnily hledání světlušky a večerka byla ve 21,00. Dříve to dnes nešlo.

Úterý - 4. 5. 2010

Dnes dopoledne se děti setkaly se skřítkem Ušounem, poznávaly zvuky, závodily v přenášení vody pro skřítka. K obědu byla rýže a masová směs. Odpoledne probíhaly sportovní hry na hřišti, trampolína. Následovala bojová hra – sluchová, po stopách zvuků – rolničková trasa, hledaly cestu, plazily se. K večeři sekaná s bramborovou kaší a zelný salát. Zazpívaly si skřítkovu hymnu, zahrály hru Skřítkova elektřina. Pak následovalo velké mytí a dobrou noc.

Středa - 5. 5. 2010

Dnes děti navštívil další skřítek – jmenoval se Nosál. Poslal je na výlet na Černou horu. Zažily super jízdu kabinkovou lanovkou. Cestou nepršelo, dokonce chvílemi svítilo sluníčko. Na vrcholu hory hledaly dalšího skřítka – jmenoval se Kutil. K obědu měly řízek. Po cestě dolů se klouzaly na sněhu a koulovaly se – super legrace. Na konci výpravy stavěly v lese domečky pro skřítky a vytvořily strom tajných přání. ( Doufám, že nám ho přivezou autobusem, jak bývá jejich zvykem). Do chaty se vrátily v půl páté. K večeři byla oblíbená čočka s uzeným masem. Po večeři ještě kreslily zážitky z výletu. Večerka byla plánována na osmou, mají ucapkané nožky. Všichni pozdravují a děkují za komentáře.

Čtvrtek - 6. 5. 2010

Dnes přišel skřítek Abraxas a i když dopoledne pršelo, pochodovalo 43 trpaslíků a 6 trpaslic v pláštěnkách do lesa naučit se poznávat rostliny a stromy. Při cestě zpět nasbírali rostlinky na kouzelný nápoj a také dřevo na táborák. K obědu byly buchtičky se šodó. Odpoledne se na ně usmálo sluníčko a byl táborák s vuřtíkama. Vařili také kouzelný nápoj v kotlíku na ohni. Pak probíhaly poznávací soutěže – jehličnaté a listnaté stromy a rostliny. Večer si zazpívali, k večeři byl kuřecí plátek s bramborem a okurkový salát. Po večeři ještě kreslení, a pak už jenom mytí trpaslíků a večerka hned po pohádce. Všichni zdraví všechny čtenáře. A pište nám! Ahoj zítra.

Pátek - 7. 5. 2010

Dnes mají naši skřítci za sebou návštěvu cukrárny v Jánských Lázních a procházku na kolonádě. Dnes je provází skřítek Nebojsa. Po cestě zpátky jim připravil lesní bojovou hru. K obědu dnes byla bramborová polévka, svíčková s knedlíkem. Odpoledne je čeká ještě výroba předmětu od skřítka – kouzelná hůlka, lucerna, kamínek Nebojáček a kouzelnická čepice. Pak následuje hledání pokladu. Balení a poslední večerní hra. Pak hurá do postýlek.
Úkol pro pozorné čtenáře: Jaké slovo poskládáte z počátečních písmenek jmen skřítků?. Odpovědi můžete odevzdat v pondělí v mateřské škole. Odměna vás nemine.

Potvrzení předpokládaného příjezdu: cca 12,30 až 13,00 hodin. Můžete si zavolat před polednem, kde se nacházejí.
Přejeme vám krásný víkend plný dětského vypravování.

Dagmar Šimáčková - 3. 5. 2010