Jóga

Veselá jóga pro děti

Aneb

Cvičení s Jožou

„Pojďte děti, zvu vás ke hře; hrát si budeme na zvířátka. Čeká nás ušák zajíc, kejklíř žába na lotosu, tygří mládě, velbloud, kohout…“

Jóga pro děti vychází ze souboru Staroindických cvičení. Nabízí základy jógového cvičení, které je dětem přístupné a zároveň zábavné. Cvičení jógovými technikami vychází z přirozených pohybů nejrůznějších zvířat, ptáků i hmyzu. Děti si rozhýbávají tělo prostřednictvím poloh a pohybů, se kterými se setkávají všude kolem nás. Cvičení je propojeno s dýcháním a uvolněním a tak může tělo i duch pracovat ve vyvážené harmonii. Proto takové cvičení působí současně na správné držení těla, sílu, pružnost, rovnováhu, soustředěnost, sebevědomí i vůli. V józe navíc není místo pro soupeření a tvrdost, nejde v ní o vítěze ani o poražené:

„......nesnaž se být lepší než ti, co jsou kolem tebe. Nejvzácnější, co lze získat, je vždy jenom v tobě samém.“

Cvičení jógovými technikami je vhodné pro všechny děti. Zdravým pomůže upevnit dobré pohybové návyky, oslabeným zlepší a odstraní drobné nevyváženosti tělesné i psychické, zejména neklid, nesoustředěnost a jiné. Je doporučována neurology jako vhodné cvičení pro děti hyperaktivní a nebo naopak hypoaktivní. Protože je jógové cvičení zaměřeno na svalstvo, především na svaly páteřní, je vhodná také pro děti s vadným držením těla.

Kdy se scházíme

Úterý od 14,45 do 15,30 hodin

Cena: 900,–/pololetí

V ceně je zahrnuta otevřená lekce pro rodiče, která bude probíhat jednou měsíčně a dále materiály ke cvičení dětské jógy doma.

Platba:

číslo účtu: 72585319/0800